Technické parametre R44

Technická koncepcia R44

Robinson R44, je jednomotorový vrtuľník so semirigidným dvojlistovým nosným rotorom a dvojlistovým chvostovým rotorom. Podvozok je vybavený pristávacími lyžínami. Má uzavretú kabínu s dvoma radmi sedadiel na sedenie pre pilota a troch cestujúcich, resp. dvoch pilotov a dvoch cestujúcich. Smer otáčania chvostového rotora je na R44 na opačnej strane v porovnaní s R22. To umožňuje lepšiu kontrolu otáčania. Nástupná hrana listu rotora je na spodnej strane.

Nový vrtuľník dostal vylepšené ovládacie charakteristiky. Navyše k už zahrnutému regulátoru otáčok, tepelnému karburátoru, ovládacej rukoväti v tvare T, automatickej spojke a rotorovej brzde získala R44 aj vyspelé výstražné zariadenia a vybavenie odolné voči nárazu. Nárazu odolná výbava zahŕňala napríklad aj energiu absorbujúci pristávací podvozok. Konfigurácia kabíny ponúkala dve plus dve sedačky a demontovateľné duálne riadenie.

Základné charakteristiky vrtuľníka R44 Raven

Výkony vrtuľníka R44

Dáta pochádzajú z Prevádzkovej príručky pilota Robinson R44 (R44 Pilots Operating Handbook) a z Letovej príručky lietadla (Rotorcraft flight manual), schválenej americkým úradom pre civilné letectvo FAA (Federal Aviation Authority). Jednotlivé verzie sa môžu parametrami drobne odlišovať.